Google yeni kulaklığı ile Apple’a meydan okudu, bu iş böyle yapılır

Google‘ın 2022’de piyasaya sürdüğü Pixel Buds Pro‘nun ardılı olan Pixel Buds Pro 2 için hazırlıklar devam ediyor. İki yıllık bir yenileme döngüsü izleyen Google, bu yıl yeni modeli piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Google Pixel Buds Pro 2’nin şarj kutusu, GH8tQ model numarası ile UL Demko ve Safety Korea sertifika sitelerinde yerini aldı.

UL Demko kayıtları, kutunun 650mAh kapasiteli bir Li-ion pil içerdiğini gösteriyor. Bu, önceki model Pixel Buds Pro’nun 620mAh pil kapasitesine kıyasla küçük bir iyileştirme. Google, Aktif Gürültü Engelleme (ANC) özelliği kapalıyken kulaklıkların 31 saat çalma süresi sunduğunu belirtmişti, dolayısıyla yeni modelde bu sürenin biraz daha uzun olmasını bekleyebiliriz.

Google yeni kulaklığı ile Apple’a meydan okudu, bu iş böyle yapılır

Safety Korea tarafından yapılan duyuruya göre, şarj kutusu pil biriminin canlı bir görüntüsü de bulunuyor ve pil ünitelerinin Çin merkezli Chongqing VDL Electronics tarafından üretildiği belirtiliyor. Sertifikalar, Pixel Buds Pro 2 hakkında başka detaylar vermese de, Google’ın yıllık Geliştirici Konferansı I/O’nun bir sonraki ay düzenlenecek olması, cihazın tanıtımı için muhtemel bir zaman olabilir. İlk Pixel Buds Pro modeli de Mayıs ayında bu etkinlikte tanıtılmıştı. Ek olarak, Google’ın yeni Pixel Watch 3’ün de Pixel Buds Pro 2 ile birlikte tanıtılması bekleniyor. Bu yeni ürünler, Google‘ın amiral gemisi Pixel akıllı telefon serisi ile birlikte Ekim ayında da tanıtılabilir.

Google, bu yeni cihazlarla kullanıcı deneyimini geliştirmeyi hedefliyor ve yenilikçi teknolojilerle donatılmış ürünleriyle pazarın dikkatini çekmeyi amaçlıyor. Her geçen yıl, teknoloji severler bu tür yenilikleri daha yakından takip ediyor ve Google’ın sunduğu çözümlerle daha fonksiyonel bir kullanım deneyimi arayışında oluyorlar. Özellikle kablosuz kulaklık pazarında rekabetin artması, Google gibi teknoloji devlerini sürekli olarak yenilik yapmaya ve ürünlerini daha ileri taşımaya teşvik ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir