Özgür Özel “MHP’deki ikili” demişti, yanıt İzzet Ulvi Yönter’den geldi: Aşağılık müfteri, iddialarını ispat etmezsen ahlaksızsın, şerefsizsin, namussuzsun!

T24 Haber Merkezi

MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, CHP Genel Başkanı Özgür Özel‘in, “MHP örgütünün illallah dediği ikili” diyerek hedef aldığı ve Sinan Ateş cinayeti ile ilgili sorular yönelttiği isimlerden birinin kendisi olduğunu belirterek, “En küçük ilgi ve alakamızın söz konusu dahi olmadığı bahse konu cinayet iddianamesiyle ilgili dün soru kalıbı içinde telaffuz ettiğin iddialarını ispat etmezsen, alçaksın, ahlaksızsın, şerefsizsin, namussuzsun” ifadelerini kullandı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda CHP lideri Özgür Özel’in Kobani davası ile ilgili açıklamalarını eleştirerek, “Türkiye’yi, Cumhurbaşkanımızın değil de başkalarının yönettiğini iddia eden Özgür Bey ve yönetimine soruyorum, mertçe cevap vermelerini bekliyorum” demiş ve 4 soru yöneltmişti. 

Partisinin Meclis grubunda konuşan Özgür Özel ise Bahçeli’nin kendisine yönelttiği soruları kimin yazdığını bildiğinin altını çizerek, “Ben o soruları kimin yazdığını biliyorum. MHP örgütünün illallah dediği ikili” ifadelerini kullanmıştı. “Şu meşhur ikili var ya. Gerçek MHPlilerin tüylerini diken diken eden ikili. Gece bir elinde bardak, bir elinde tweetler atan, ‘Meclis’in uzman çavuşuyum’ diyen var ya… O ikisi 4 tane soru yazmış promptera” diyen Özel, Bahçeli’nin 4 sorusuna karşılık şu 4 soruyu sormuştu:

“-Bu iki kişinin isimleri Sinan Ateş iddianamesinden nasıl ve kimler tarafından iddianameden ayıklanmıştır?  

 Ülkü Ocakları Başkanlığı yapmış birinin ölümünden sonra  kimse tweet atmayacak cenazeye gitmeyecek taziye bildirmeyecek diyen hangi ikisidir? Bu talimatı partiye hangi ikisi yaymıştır?

-Tetikçiyi kaçıran aracın fotoğrafları açığa çıkıp Ülkü Ocakları Genel Başkanına bu aracın ceza yemeyecek, trafikte durdurulmayacak statüsüne getirilmesine hangi ikisi katkı sağlamıştır?

-‘İran Cumhurbaşkanı’nın ölümünün üzerindeki sis perdesi aralansın’ diye bugün promptera yazanlar, Sinan Ateş davasının üzerine sis çöktürürken payı nedir? Yoksa bu sisin kendisi bu ikisi midir?”

Karşılıklı açıklamalar sonrası siyasi kulislerde sorulan “Özgür Özel’in bahsettiği MHP’deki ikili kim?” sorusunun cevabı, MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter’den geldi. Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Bazı basın yayın organlarında çıkan haberlerden, Özgür isimli aşağılık bir müfterinin dünkü grup toplantısında ‘MHP’deki o ikili’ diyerek şahsımı ve Genel Başkan Yardımcımız Sayın Edip Semih Yalçın’ı ima ve işaret ettiği anlaşılmaktadır” diyen Yönter, Özel’e yönelik ağır hakaretlerde bulundu.

Özel’in, Sinan Ateş cinayetiyle ilgili ithamlarına tepki gösteren Yönter, “En küçük ilgi ve alakamızın söz konusu dahi olmadığı bahse konu cinayet iddianamesiyle ilgili dün soru kalıbı içinde telaffuz ettiğin iddialarını ispat etmezsen, alçaksın, ahlaksızsın, şerefsizsin, namussuzsun” ifadelerini kullandı.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir